top of page
dna-test-otcovství.jpg

DNA test otcovství dokáže odpovědět na spoustu otázek. Proto je při rozhodování o volbě správného testu důležité znát účel, pro který jej potřebujeme. DNA test otcovství pouze pro vlastní potřebu, nelze použít pro důkazní účely. Oproti tomu když se vzorky odebírají  v režimu monitorovaného postupu a identita testovaných je potvrzena, je možné zprávu použít jako důkazní materiál.
 
DUAL Process je zárukou kvality a přesnosti
Analyzujeme 4 stěry od každého testovaného, ve dvou nezávislých laboratorních skupinách každý vzorek až 3-krát.

TESTY OTCOVSTVÍ (PATERNITA)

údajný otec a dítě

TEST OTCOVSTVÍ

Tento informativní test určení otcovství pro osobní/vlastní potřebu*, je test DNA, při kterém jsou vzorky DNA odebrány bez identifikace totožnosti testovaných osob. Pomocí zaslané či vyzvednuté odběrové soupravy, při dodržení pokynů, můžete snadno odebrat bukální vzorky (výtěr ústní dutiny) údajného otce a dítěte, popřípadě i matky. Postup je velmi snadný se 100% úspěšností (pokud budete postupovat podle pokynů v návodu). Potom odešlete aplikátory se vzorky zpět k nám do DDC a okamžitě se začne testovat. Běžně testujeme i jiné biologické vzorky - více informací naleznete zde. Dítě zdědí polovinu své DNA od každého biologického rodiče. Při testu otcovství je izolována DNA od dítěte i údajného otce. Získaná DNA se v laboratoři analyzuje a pokud se DNA shoduje v každém testovaném znaku, je to důkaz, že údajný otec je biologickým rodičem. Testy otcovství jsou velmi přesné, pokud jsou prováděny zkušenými odborníky v akreditované laboratoři. Laboratoř DDC je certifikovaná ISO / IEC 17025 a AABB akreditovaná, což je jeden z důkazů vědecky spolehlivého testování. 

Naše DNA testy určení biologického otcovství jsou postaveny na detekci a porovnání STR lokusů DNA profilu údajného otce a dítěte. Standardně testujeme 4 stěry od každého. Každý vzorek je testován nezávisle minimálně dvakrát (patentovaná technologie DUAL PROCESS) a pokud jde o vyloučení otcovství testujeme ještě jednou, tzn. že vzorek je testován až 3 krát než vydáme výsledek.

těhotenský test

​NEINVAZIVNÍ TEST OTCOVSTVÍ V TĚHOTENSTVÍ

DNA Diagnostické Centrum nabízí prenatální test otcovství pro přesné určení otcovství ještě  před narozením dítěte. S pomocí našich odborníků a moderní technologie zajistí neinvazivní prenatální test otcovství vysokou přesnost výsledků. Tento inovativní test DNA je založen na SNP microarray technologii analýzy DNA dítěte, která se nachází v krevním řečišti matky. Neinvazivní prenatální test otcovství je pro matku i dítě 100% bezpečný!

CoC
Dokumentace dna testu

AKREDITOVANÝ TEST OTCOVSTVÍ

Pokud potřebujete test paternity s ověřením totožnosti, DDC vám může pomoci. Mnoho našich klientů využívá výsledky akreditovaného testu otcovství například ve sporech o výživné a všude tam kde je pro identifikaci nutný doklad o DNA. Akreditovaný test otcovství se provádí podle “chain-of-custody“ monitorovaného postupu, aby jejich výsledky byly obhajitelné. Odběr se provádí pod dohledem kvalifikovaného osoby a zpráva je vypracována odborníkem v oboru genetiky, testování příbuznosti a identifikace.

Jsme odborníci a vydáváme pouze výsledky na které se můžete spolehnout: RYCHLE, PŘESNĚ, DŮVĚRNĚ.

Pokud stále máte dotazy ohledně testu otcovství, nebo nevíte který test je pro vás vhodný, zavolejte nám na číslo 234093841 a my vám poradíme.

bottom of page