top of page

DNA TESTY SOUROZENCI

informativní-dna-test-sourozenců.jpg

DNA Test sourozenců pomůže testovaným určit, zda jsou plnorodí nebo polorodí sourozenci. Tento typ testu se také často provádí, když vzorek údajného otce není k dispozici pro přímé potvrzení otcovství a údajní sourozenci chtějí vědět, zda mají společného jednoho nebo oba rodiče. Tento test je možné provést bez vzorku matky.

DNA Diagnostické centrum nabízí dva typy testů sourozenců:

 

  • Test polorodých sourozenců se provádí, když se dva údajní sourozenci domnívají, že sdílejí pouze jednoho biologického rodiče (např.: když dva sourozenci nemají stejnou biologickou matku, ale chtěli by vědět, zda mají stejného biologického otce).
     

  • Test plnorodých sourozenců se provádí, když dva sourozenci sdílejí jednoho biologického rodiče a chtěli by vědět, jestli sdílejí i druhého rodiče (např.: když dva sourozenci vědí, že mají stejnou biologickou matku a chtěli by vědět, zda mají stejného biologického otce).

Jak postupovat

Nejprve objednejte test vyplněním krátkého formuláře, kde si vyberete požadované služby. Následně obdržíte odběrovou soupravu (obsahuje vše potřebné k provedení odběru) pomocí které odeberete vzorky výtěrem ústní dutiny. Odebrané vzorky podle přiloženého návodu pak zašlete zpět k nám. Délka analýzy záleží na typu a kvalitě vzorků.

bottom of page