Y CHROMOZOM TEST

DNA Diagnostické Centrum nabízí DNA test Y chromozomu k určení biologické příbuznosti dvou a více testovaných mužského pohlaví. DNA test Y chromozomu porovnává DNA testovaných mužů a ověřuje biologickou příbuznost po otcovské "paternitní" linii. Nejedná se o test předků po otcovské linii určující paternitní haploskupinu.

 

DNA test Y chromozomu lze použít k ověření rodinných vztahů, když vzorek údajného otce dítěte mužského pohlaví není k dispozici pro testování otcovství a nelze použít žádné jiné genetické testy příbuznosti.

 

Syn dědí Y chromozom od svého otce a díky této dědičnosti lze u mužů profilovat a porovnat DNA chromozomu Y k ověření biologické příbuznosti. Muži, kteří jsou biologicky příbuzní, budou mít prakticky identické profily Y-STR, zatímco muži, kteří nejsou příbuzní, budou mít odlišné profily Y-STR.

Jak postupovat

Nejprve objednejte test vyplněním krátkého formuláře, kde si vyberete požadované služby. Následně obdržíte odběrovou soupravu (obsahuje vše potřebné k provedení odběru) pomocí které odeberete vzorky výtěrem ústní dutiny. Odebrané vzorky podle přiloženého návodu pak zašlete zpět k nám. Pokud preferujete odběr v naší ambulanci stačí toto označit v objednávce. Přesný termín vám bude potvrzen. Délka analýzy záleží na typu a kvalitě vzorků.

Copyright © 2017-2021 DNA Diagnostické Centrum s.r.o., Testy DNA, Testy otcovství, Prenatální testy DNA

Československého exilu 2062/8  |  Praha 4  |  tel: 234 093 841