top of page

OTCOVSKÁ LINIE PŮVODU

multigenerational-men.jpg
VÝSLEDKY TESTU
JAK TO FUNGUJE

DNA Diagnostické Centrum nabízí test původu otcovské linie, který odhalí váš původ po otcovské linii prostřednictvím testování chromozomů Y. Tento test je k dispozici pouze pro muže, protože analyzuje pouze znaky chromozomu Y a určuje, ke které otcovské haploskupině nebo „klanu“ patříte.

Asi před 175 000 lety se objevili první moderní lidé někde ve východní Africe. Postupem času se lidé začali stěhovat z Afriky, aby osídlili zbytek světa, a když se někde usadili, jejich DNA převzala specifické znaky toho konkrétního regionu, čímž vytvořila genetický záznam migrace vašich předků. Tyto znaky definují haploskupinu, do které patříte, která je spojena s místem původu.

 

Máte vztah k původním osadníkům v Evropy ještě před začátkem doby ledové (před více než 20 000 lety)? Byli vaši předkové nedávnými migranty z Asie nebo dokonce ze severní Afriky? Jste příbuzní slavné historické osobnosti? Zjistěte to objednáním testu otcovské linie.

Výsledky

VÝSLEDKY TESTU OTCOVSKÉ LINIE

 

Výsledek testu DNA otcovské linie obsahuje vaší haploskupinu, která představuje oblast světa, ze které vaši předkové pocházejí. Obsahuje profil Y-STR (tzv. raw data), nazývaný haplotyp, který můžete použít pro další výzkum v mnoha veřejně dostupných genealogických databázích a projektech.

 

Balíček bude obsahovat:

  • Označení vaší haploskupiny

  • Mapa zobrazující cestu vašich předků a místo, kde se původně usadili

  • Váš profil Y-STR (haplotyp)

  • Fakta o vaší haploskupině, včetně toho, ve které části světa nejspíše naleznete své „genetické bratrance“ a slavné osobnosti, které sdílejí stejnou haploskupinu jako vy.

Jak to funguje

JAK TO FUNGUJE?

 

Stačí si objednat domácí odběrovou soupravu nebo ambulantní odběr u nás. Následně je ze vzorku stěru ústní sliznice izoluje DNA, kterou naši odbornící analyzují a získaná data interpretují do konečného formátu výsledku.

bottom of page